Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

IPC lita LATAM bez IB codeshare (pisu spatra, ne ze by se mne chtelo googlit), proto to hodi error. Myslim ze tam snad ma LATAM monopol, proto takove rakety. Za Aviosy to nepujde. Jinak MAD-SCL RT v C je kolem 100k Aviosu, takze eco by mohlo byt nekde kol 50k Avios.

1 Citovat

Jasně, díky. Má hlava děravá. Nicméně chilská verze jejích stránky dává přeci jen příjemnější ceny :-) Plus myslím, že v minulosti to lidi za míle létali (ale možná ta hlava děravá znovu úřaduje :D)

1 Citovat

No vydrzalo to celkom dlho, tak uvidime ale tym sa sance znizuju... ja som zobral BUD - SFO cez Finnair za 500 eur...

1 Citovat

Když mi rušili error v F, jen vrátili platbu a nic nenabídli. Myslím si, že tohle vydrží. Nebylo to až tak křiklavě (řádově) levnější.

1 Citovat

mxp napsal(a):

 Myslím si, že tohle vydrží. Nebylo to až tak křiklavě (řádově) levnější.

 

Tak letenky v C za 500 eček v dnešní době to je hodně málo. Za to se nelétá pomalu ani v eco. Před pár lety bych to viděl nadějně, ale po tom, co nám Iberia zrušila tu Chile za 1 tis eček, jsem už dost negativní, přitom dřív u nich prošlo opakovaně C i za 500 eček.
Samozřejmě když to vydrží a nejlepe dojde ke změnám a bude nějaká flexibilita, zlobit se určitě nebudu. Na druhou stranu mě nepřekvapí,  když to zruší. Uvidíme za pár dnů.

1 Citovat

Ještě se dá koupit J z PRH přes LHR a LAX do HNL za cenu od 47-51 tisíc přes ba.com v půlce listopadu.

1 Citovat

Produkt výtečný, cena dobrá, CAI to zabíjí.

Za mě jakýkoliv deal z CAI je passé. Pamatuju na first class s QR z CAI do (myslím) BKK za super peníze, možná tady na CL ještě budou i lidi co to proletěli. Já to rovnou zavrhnul. Drahá a dlouhá doprava z Prahy, nutnost nocovat na místě, další peníze za vízum a v prní řadě otřesné letiště, odkud nikdy dobrovolně nepoletím. 

1 Citovat

Díval jsem se na to a nějak se ni to nezdálo. Už jen ta cena 27,2 na celý rok  je nějaká podivná a když jsem zadal let v unoru příštího roku. Tak mi to hodilo routing CAI-DOH-MAD-GRU :-). 

1 Citovat

Saudia z Egypta do Soulu za bratru dobrých 12k v dubnu a květnu... co myslíte, budou svolní v rámci své benevolentní policy při nějakých změnách to přehodit ochotně na EK nebo QR jako u economy?

1 Citovat

To ti nikdo neřekne. A nikde není psáno, že nějaké změny budou. Už je březen.

Jinak tu někdo psal, že mu C bez řečí přehodili. Ale co bylo včera nemusí být zítra :-)

 

1 Citovat

Ahoj. V apce Lufthansy a Austrian jsem nově objevil možnost nabídnout cenu, jakou jsem schopen za upgrade do business zaplatit. Je to odstupňováno a předefinováno (např. u segmentu, kde lze dokoupit hned za 200eur, lze nabídnout např. za 70,90,120,150...). Prakticky to funguje tak, že zadáte částku, zadáte platební kartu a pokud vám to schválí, tak si to rovnou strhnou (tak daleko jsem se nedostal a let mám teď akorát na Mallorcu). Má s tím někdo zkušenost?

1 Citovat

U lufthansy ne, ale u csa jsem to kdysi zkousel (spis z legrace).

Alemu ethiopian to funguje skvele :) navic to u nich moc lidi nepouziva, takze stacilo dat nejnizsi bid a bylo vyhrano :)

Pouziva to hodne aerolinek - ma to jednu nevyhodu - v dobe, kdy to approvnou uz neni moc na vyber v ramci seatingu :)

1 Citovat

@Niemandos. Ten BKK s Eva Air jsou termíny jenom na květen, být to na zimu, určitě by odezva byla větší. 

1 Citovat

Bič boží napsal(a):

No ja osobne jeste neprekousnul ty "nove" ceny do JV Asie.

Mám to podobně. Já přes covid necestoval, postavili jsme dům, narodily se nám dvě děti, a když teď více koukám po letenkách třeba i podobným směrem do JV Asie, tak mi chybí ty časté chybovky, na které jsem býval zvyklý. Takže je to, jak píšeš – buď divočejší skládačka za levno nebo komfort, bez přestupu za 15k. Akorát teda s dětmi už je to bohužel 4x 15k. :) Ale to už je trochu do jiného vlákna.

1 Citovat

Tak nevím, jestli je to kvůli ostatním cestujícím v business. To zase pochybuji, že by někdo z business cestujících kontroloval, jestli mám zavazadla nebo ne :D a ono to ani nepoznáte, kdo si to koupil za full cenu a kdo za BID.

Jako i ta nejnižší možná částka bylo asi v přepočtu 10 tisíc, jestli nekecám, takže záleží na každém..

1 Citovat

Anna _4 napsal(a):

Dobry den, ahoj. Cetla jsem par prispevku, ze je mozne u Qatar udelat offer/ bid na upgrade. Nikdy mi zadny mail s nabidkou neprisel, pouze v aplikaci je prima nabidka na upgrade, ale ne moznost BID. Poradi mi prosim nekdo? Dekuji

 

U QR som ponuku na BID nikdy nevidel. Priame ponuky na upgrade (za nimi stanovenú cenu) sa celkom rýchlo rozchytali aj keď tie ceny boli hodne vysoko. Po spočítaní na úrovni (ich) bežnej ceny v C. Takže nič moc, no :(

1 Citovat

Myslím, že slečna/paní zase není takový Lolek, aby upgradovala za nakupované míle, ale myslela dokoupení placeného upgrade;-)

1 Citovat

Pokud mate proletane mile v Infinity Mileagelandu u Eva air (min.50% svych mili na pozadovany up), muzete k dosazeni sveho cile dokoupit mile s 45% bonusem do cca 20/4/2023. Jako mile ma Eva drahe jako cert (40USD/1k mil), takze i s bonusem stale drahe, ale uz ne jako cert. Up z Eco standard do C za 45k mili OW na trase Evropa-Asie (jen na trasach, na kterych ma dvoutridove dreamlinery, na trasach s 3 tridami - typicky operovano 777 - jsou pozadavky vyssi). Eco Up tarif se da upnout za 35k mili OW EUR-Asie. Bacha:  chtel jsem upnout sebe a spolucestujici do C za sve mile, ale nelze. Kazdy z cestujicich musi mit sve naletane mile (min.50% na pozadovany up) aby se dalo upnout.... 

1 Citovat

Já bych se při dnešních nákladech na analýzu anomálií spíš divil, kdyby ji neměly, v kontextu provozu aerolinky jsou to drobný.

1 Citovat

To mně řekni kde? Já se v tom hrabal a nenašel jsem to. Asi jsem blbej.

1 Citovat

tak kdyz vam to nabizi, tak to nejspis jde :) ostatne, pro aerolinku je to vyhodnejsi.

1 Citovat

ad ta vyhodnost - kdyz se budete rebookovat na lety v blizke budoucnosti, tak uz tim polezete do neprodane kapacity, se kterou se pocita spis pro drazsi letenky.

kdyz se jim prebookujete na let za bambilion mesicu, tak ji pujdete do kapacity pro levne letenky. 

 

1 Citovat

Dnes jsem vyplnil ten formulář na změny u BA, který se ráno zase vynořil, zadal červnová data a odeslal. Výsledkem je, že mi odepsali, ať laskavě zavolám. Tak nevím, proč to tam dávají. No ale tušil jsem to :-). Tak jen pro druhé, aby neztráceli s tím formulářem čas.

1 Citovat

@fridgy: mě by zajímalo, jak to děláš a kde to hledáš :D Nechceš to probrat u piva?:D

1 Citovat

fridgy napsal(a):

stihnul někdo MAN-DEL s Finnair? já koupil za 11k pres Opodo, vystaveni trvalo cely den ale uz potvrzeno.. Tarif je nejakej podivnej tajnej "travel agency" a eticket ani neukazuje castku.. zajimavy, uvidime zda pujde proletet :D

před chvílí jsem bookoval. Není to zrovna můj šálek čaje, za tu cenu sem ale do tý srandy šel.. teď uvidíme, jak dlouho bude Opodu trvat refund, až se AY probere 😂

1